Konferencja prasowa KZN, CPK i KOWR

Dzisiaj w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbyła się konferencja prasowa z udziałem Krajowego Zasobu Nieruchomości, Centralnego Portu Komunikacyjnego oraz Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Spotkanie dotyczyło m.in. współpracy CPK z KZN i KOWR, Programu Dobrowolnych Nabyć CPK, a także przekazania nieruchomości na potrzeby CPK. W konferencji udział wzięli Wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej, Pełnomocnik Rządu ds. CPK Marcin Horała, Prezes KZN Arkadiusz Urban, Zastępca Dyrektora Generalnego KOWR Jacek Malicki oraz Członek Zarządu CPK Radosław Kantak.

Podczas wydarzenia KZN i CPK podpisali protokół zdawczo-odbiorczy, na mocy którego KZN przekazał na potrzeby CPK nieruchomość położoną w Parzniewie przy ul. Przyszłości.

💬Powstanie tak ogromnej inwestycji jak CPK wiąże się z rozwojem całego regionu. Przekazany przez KZN grunt, który może zostać przeznaczony na cele mieszkaniowe, to nasz istotny wkład dla inwestycji CPK oraz rozwoju gospodarczego i urbanistycznego obszaru w jej otoczeniu – mówi Arkadiusz Urban, prezes KZN.

Przekazana dziś przez KZN nieruchomość w Parzniewie o łącznej powierzchni 4,5 ha jest położona około 2,5 km od Pruszkowa i 17 km od centrum Warszawy.

Położenie nieruchomości w aglomeracji warszawskiej, a także fakt, iż w sąsiadujących miastach Pruszków oraz Brwninów, znajdują się wszelkie niezbędne usługi i budynki użyteczności publicznej sprawia, że jest to atrakcyjny teren inwestycyjny.

Położenie nieruchomości względem podstawowych usług

  • Szkoła podstawowa nr 2 (w gminie Pruszków): ok. 1,3 km;
  • Przedszkole publiczne nr 14 (w gminie Pruszków): ok. 1,3 m;
  • Stacja kolejowa Parzniew: 200 m;
  • Tereny sportu i rekreacji Międzyszkolny Ośrodek Sportowy (w gminie Pruszków): ok. 1,3 km
  • Sklep ogólnospożywczy: ok. 350 m

Na nieruchomości, zgodnie z przeznaczeniem wynikającym z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego mogą powstać budynki jednorodzinne w zabudowie szeregowej do trzech kondygnacji. Inwestycja przewiduje budowę co najmniej 200 lokali mieszkalnych w 100 budynkach.

Dotychczas KZN przekazał spółce CPK w sumie ponad 26 ha nieruchomości.

Język | Language
Skip to content