Targi BUDMA 2023

Krajowy Zasób Nieruchomości bierze udział w tegorocznych targach BUDMA w Poznaniu. 31 stycznia odbył się nasz panel pt. Budownictwo społeczne szansą na własne mieszkanie w czasach kryzysu, w którym udział wzięli: Arkadiusz Urban, Prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości; Robert Dzierzgwa, Dyrektor Departamentu Partnerstwa Publiczno-Prywatnego w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej; Arkadiusz Ptak, Burmistrz Miasta i Gminy Pleszew oraz Arkadiusz Stasica, Prezes Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej KZN Wielkopolska. Moderatorem dyskusji była Anna Grabowska, dziennikarka Polskiego Radia 24.

💬„Budujemy w formule, w której przyszli najemcy nie będą zaciągać kredytu, a będą ten kredyt mieli zaciągnięty przez spółkę, która go będzie rozliczać w czynszu.”

💬„Wiele SIM-ów jest już na etapie uzyskiwania pozwolenia na budowę i prowadzenia naborów wśród mieszkańców”.

💬„Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe są formą swego rodzaju robót publicznych, które realizują cel społeczny. Jest to budowanie mieszkań dla obywateli, a nie dla osiągania zysku’’.

Tak Arkadiusz Urban, Prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości, podsumował misję Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych na Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury Budma 2023.

Język | Language
Skip to content