Nowa perspektywa budżetowa UE, Krajowy Plan Odbudowy i Rządowy Fundusz Polski Ład oraz inne programy służące wsparciu finansowemu samorządów – KZN na Forum Miasteczek Polskich.

Prezes KZN Arkadiusz Urban wziął w dniu dzisiejszym udział w panelu pt. Nowa perspektywa budżetowa UE, Krajowy Plan Odbudowy i Rządowy Fundusz Polski Ład oraz inne programy służące wsparciu finansowemu samorządów, który odbył się w ramach trwającego Forum Miasteczek Polskich.

Jest to program dedykowany zwłaszcza dla gmin średnich i małych, stąd jesteśmy w odpowiednim miejscu żeby o tym mówić; dla gmin, które same nie są w stanie rozwiązać problemu mieszkaniowego a dzięki rządowemu wsparciu jest to możliwe. Gminy wchodzą w Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe bezkosztowo, ponieważ każda gmina otrzymuje 3 miliony z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa na objęcie udziałów w spółce.

Dziś mamy 30 spółek z 350 gminami – w naszej ocenie jest to 1/3 tego, co można by zrobić.Program na szczęście nie będzie zamknięty. Wprowadziliśmy zmianę ustawową umożliwiającą dołączanie gmin wraz z 3 milionami  do już istniejących SIM-ów.

Pracujemy nad tym, żeby stworzyć fundusz gwarancyjny dla SIM-ów. Wszystkie SIM-y są  start-upami więc nie mają żadnej historii kredytowej, a co za tym idzie trzeba je w tej kwestii wesprzeć.

– mówił podczas swojego wystąpienia Prezes Urban.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego materiału wideo z dzisiejszego panelu:

Język | Language
Skip to content